Tv Anywhere
Image
Image
 • Nie możesz się rozstać ze swoją domową telewizja?
 • Nie chcesz stracić odcinka Twojego ulubionego serialu?
 • Jesteś w podroży, gdy akurat jest transmisja z meczu Twojej ulubionej drużyny?
 • Nie masz możliwości instalacji anteny satelitarnej w Twoim mieszkaniu?
 • Jesteś na innym kontynencie, gdzie nie ma zasięgo satelity z Twoją telewizją?

Jedno proste urządzenie SLINGBOX podłączone do telewizora lub dekodera w Twoim domu rozwiąże ten problem.

Możesz teraz oglądać swoją domowa telewizje na swoim notebooku, tablecie lub telefonie gdziekolwiek na świecie - w podróży, hotelu, na plaży, w górach czy lesie. Tak jakbyś siedział w fotelu przed własnym telewizorem w domu. Możesz dowolnie zmieniać kanały, nagrywać, odtwarzać, programować.

Bez żadnego dodatkowego abonamentu!


Jak działa SLINGBOX?

Image

SLINGBOX posiada wejścia audio L i R oraz wejście wideo kompozytowe, komponentowe (HD)lub SVHS. Wystarczy podłączyć SLINGBOX do odpowiednich wyjść w dekoderze TV-Sat (albo dekoderze tv kablowej, odtwarzacza DVD lub BR, kamery itp.). SLINGBOX jest kompatybilny z ponad 10 000 urządzeń audiowizualnych.

SLINGBOX jest podłączony do routera internetowego za pomocą przewodu (skrętki). Jeżeli jest problem z doprowadzeniem przewodu sieci LAN do urządzenia, można wykorzystać istniejące rozwiązania transmisji danych przez sieć zasilającą (np. SlingLink Turbo ) lub punkt dostępowy WiFi.

SLINGBOX jest kompatybilny z wszystkimi typami routerów. Większość routerów można skonfigurować automatycznie, za pomocą kreatora, znajdującego się na stronie http://www.slingbox.com.

SLINGBOX konwertuje analogowy sygnał audio - wideo na strumień cyfrowy, dokonując odpowiedniej kompresji. Strumień cyfrowy jest przesyłany przez sieć Internet do komputera PC lub telefonu (smart phone). Urządzenie w sposób ciągły sprawdza przepustowość internetowego kanału transmisyjnego, ustawiając jakość zależności od tej przepustowości. Im większe dostępne pasmo, tym lepsza jakość obrazu. Dzięki technologii SlingStream obraz przekazywany jest w sposób ciągły, zmienia się tylko jego jakość.

Zwrotnie z komputera PC (lub telefonu) przez Internet możemy w pełni kontrolować nasz dekoder (lub inne podłączone urządzenie), dokładnie tak, jakbyśmy trzymali w ręku pilota zdalnego sterowania w naszym domu. Do tego służy wirtualny pilot, zgodny z oryginalnym, a wyświetlany na ekranie komputera lub telefonu w zdalnej lokalizacji. Klikniecie na przycisk wirtualnego pilota powoduje przesłanie tej informacji z powrotem przez Internet do SLINGBOX.

Z SLINGBOX jest wyprowadzony przewód, na końcu którego znajduje się miniaturowy nadajnik podczerwieni, taki, jak w naszym oryginalnym pilocie. Nadajnik ten przyklejamy za pomocą taśmy do miejsca na dekoderze, gdzie znajduje się czujka pilota (patrz rysunek). Dzięki temu SLINGBOX może przesyłać do dekodera wszystkie polecenia z wirtualnego pilota. Możemy zatem zdalnie zmieniać kanały, programować nagrywanie, uruchamiać odtwarzanie, wyświetlać menu dekodera, korzystać z EPG itd.

ODBIÓR NA TELEWIZORZE. Odbiór telwizji jest możliwy nie tylko to ekranie komputera, tabletu czy telefonu, ale również na telewizorze. Do tego potrzebne jest urządzenie typu media player, wyposażone w aplikacje Sling Player. Jednym z dwóch urządzeń tego typu, z aplikacja Sling Player, jest WD Live Tv, dostępne w znanych sklepach sieciowych i internetowych.

Image
Całość systemu konfiguruje się w prosty sposób, za pomocą kreatora, na stronie http://www.slingbox.com

Image

INNE UWAGI i OGRANICZENIA

 • Telewizje zdalnie można oglądać tylko na 1 komputerze lub telefonie.
 • Domownicy mogą oglądać ten sam kanał (lub nagranie) co użytkownik zdalny. Zmiana kanału przez użytkownika w zdalnej lokalizacji, spowoduje zmianą kanału w dekoderze i odwrotnie.
 • Telewizor nie musi być włączony, żeby oglądać telewizje z zdalnej lokalizacji
 • Aby korzystać z systemu SLINGBOX, nie są wymagane żadne dodatkowe opłaty abonamentowe (nie ma to wpływu na abonament za płatna tv satelitarną lub kablową)
 • Korzystanie z „smart phone” wymaga jednorazowego zakupu oprogramowania w odpowiednim sklepie internetowym (np. sklep Apple lub Android), co nie jest wliczone w cenę urządzenia.
USŁUGA SLING-SERVICE

Dla klientów, którzy nie mają możliwości instalacji anteny satelitarnej lub naziemnej dla polskiej telewizji w swoim mieszkaniu lub dla tych, którzy dużo podróżują, proponujemy usługę Sling-Service.
W ramach Sling-service zapewniamy podłączenie Slingbox Solo lub Slingbox Pro HD do internetu w siedzibie naszej firmy.


Konto demonstracyjne

Dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić system Slingbox w działaniu, stworzyliśmy specjalne konto demonstracyjne dostępne publicznie. W naszej serwerowni w Gdyni jest zainstalowanych klika dekoderów, m.in:

 • NC+ HD: pełen pakiet NC+ w HD 720p (1 dekoder)
 • DVB-T Naziemna 1&2: 21 polskich kanałów tv naziemnej plus Tv Trwam (2 dekodery)
 • Smart Tv HD (dawne TNK, 1 dekoder)

Do każdego dekodera jest podłączony Slingbox Solo (lub odpowiednio Slingbox Pro HD), dostępny przez internet, po zalogowaniu do konta demo.
Minimalne pasmo to około 200kbit/s, ale zalecamy co najmniej 512kbit/s dla jakości SD lub 3,5 Mibit/s dla HD.

UWAGA! Z dekodera demo może korzystać w tym samym czasie tylko 1 użytkownik, tak więc w każdej chwili można zostać wylogowanym przez inna osobę, która też chce przetestwać system. 

Instrukcja logowania do konta demonstracyjnego


ProFan, Gdynia 81-006, ul. Morska 308, e-mail: office@profan.com.pl

ProFan 2007 © telewizja satelitarna, tunery HDTV. Bez zezwolenia ProFan wykorzystywanie jakichkolwiek materiałów (opisów i grafik) jest zabronione.