Platforma NC+ nabiera kształów
Z dnia na dzień obserwujemy, jak platforma NC+ powstająca z CYFRA+ i N nabiera kształtów. Zauważyliśmy, że kanały nadawane wyłącznie w N albo CYFRA+ pojawiły się w obu systemach kodowania Conax (dla N) i Nagravision (dla CYFRA+). Kanały Ale Kino+ HD, PLANETE+ HD, DOMO+ HD, Kuchnia+ HD, TeleTOON+ HD / HYPER+ HD i MiniMini+ HD, które były tylko w ofercie CYFRA+, od 18.02.13 używają równolegle sytemu kodowania Conax, używanego przez platformę N. Z kolei inne 2 kanały MGM HD oraz nSport HD (także wersja SD) będące na wyłączność na platformie N, zaczęły być kodowana równolegle w Nagravision, systemie używanym przez CYFRA+.
Potwierdza to zapowiedzi NC+ , że po połączeniu ofert obu platform, przez jakiś (raczej dłuższy) czas będą wykorzystywane obie bazy sprzętowe. Z platformy N będą to dekodery produkcji ADB, wykorzystująca system Conax, a z platformy Cyfra+ będą to dekodery produkcji Pace i Sagemcom, wykorzystujące system Nagravision.
« wstecz   dalej »

ProFan, Gdynia 81-006, ul. Morska 308, e-mail: office@profan.com.pl

ProFan 2007 © telewizja satelitarna, tunery HDTV. Bez zezwolenia ProFan wykorzystywanie jakichkolwiek materiałów (opisów i grafik) jest zabronione.